MURAT ÖLMEZ | GOOGLE UZMANI - ADWORDS UZMANI - SEO UZMANI, Google SEO Uzmanı, SEO Uzmanı, Google Reklam Vermek, Seo Uzman, Adwords, Adwords Reklam, Google Adwords Reklam, Adwords Reklam Uzmanı, Google Adwords Reklam Uzmanı

Adwords Sık Sorulan Sorular

Google Etiket: adwords, adwords danışmanı, adwords danışmanlığı, adwords destek, adwords fiyatları, adwords google, adwords hizmeti, adwords kampanya, adwords kayıt, adwords kullanımı, adwords kupon, adwords nedir, adwords reklam verme, adwords tr, adwords türkiye, adwords uzmanı, adwords yönetimi, google a reklam verme, google adsense reklam verme, google adwords 444, google adwords eğitimi, google adwords fiyatları, google adwords iletişim, google adwords kampanya, google adwords kayıt, google adwords kullanımı, google adwords kupon, google adwords nedir, google adwords reklam verme, google adwords sertifika, google adwords sertifikası, google adwords türkiye, google adwords uzmanı, google da reklam, google da reklam verme, google da reklam vermek, google reklam, google reklam ajansı, google reklam ankara, google reklam boyutları, google reklam hizmetleri, google reklam kodu, google reklam önizleme, google reklam önizleme aracı, google reklam para kazanma, google reklam uzmanı, google reklam ücreti, google reklam ver, google reklam verme, google reklam vermek istiyorum, google reklam vermek ne kadar, google resimli reklam, google ye reklam vermek, googlede reklam verme, googleye reklam verme, goole adwords, internet reklam verme, internete reklam verme, internette reklam verme, reklam google, reklam verme, reklamfoni google reklam, reklamfoni google reklam ajansı, youtube reklam verme

 

Sık Karşılaşılan Sorulara ve Kaygılara Genel Bakış

Satış sürecine başlamadan önce, potansiyel müşteriler tarafından sıkça dile getirilen kaygılar ve itirazlarla ilgilenmek için hazırlık yapabilirsiniz. Aşağıda birkaç örnek verilmiştir:

 

Google AdWords Politikalarını ve Geçersiz Tıklama Sorunları Açıklama

Geçersiz tıklamalar, yasaklanmış yöntemlerle üretilen tıklamalardır. Geçersiz tıklamalara örnek olarak, art arda manuel olarak yapılan tıklamalar veya robot, otomatik tıklama araçları veya diğer aldatıcı yazılımların kullanılması gösterilebilir. Geçersiz tıklamalar, bazen bir reklamverenin tıklamalarını veya bir yayıncının kazançlarını yapay veya kötü niyetli olarak artırmayı amaçlar. Geçersiz tıklama kaynakları şunlar olabilir:

Reklamlarınızı barındıran web sitesi sahiplerinin kârlarını veya reklam maliyetlerinizi artırmayı amaçlayan manuel tıklamalar

Otomatik araçlar, robotlar veya diğer aldatıcı yazılımlarla yapılan tıklamalar


Reklamverenlerin geçersiz tıklamalara karşı korunmasına yardımcı olmak için bunları ve diğer senaryoları yakından izliyoruz.

Google Geçersiz Tıklamalarla Nasıl Mücadele Eder?

Google AdWords reklamverenlerinin güvenliği Google için önemlidir. Tıklamalar ve gösterimler, reklamverenin tıklamalarını yapay olarak artırabilecek bir yöntemle oluşturulup oluşturulmadıklarını saptamak için bizim geliştirdiğimiz bir teknolojiyle analiz edilmektedir.

Sistemimizin amacı, etik olmayan davranışlarda bulunan kullanıcıların ve otomatik robotların ürettiği tıklamaları tespit etmek ve raporlarınıza ulaşmadan filtrelemektir. Ancak, sizden geçtiğimiz iki ay içinde geçersiz tıklamalar karşılığı ücret alındığını düşünürsek, bu ücretin hesabınıza iade edilmesi için gereken işlemi yaparız.

Google, AdWords reklamlarına yapılan tıklamaların korunmasına yönelik üç güçlü araca sahiptir:

 

Tespit etme ve filtreleme teknikleri:

AdWords reklamlarının aldığı her tıklama, sistemimiz tarafından incelenmektedir. Google, her tıklama için IP adresi, tıklamanın gerçekleştiği saat, yinelenen tıklamalar ve çeşitli tıklama düzenleri gibi çok sayıda veri noktasına bakar. Bunun ardından sistemimiz, geçersiz olması muhtemel tıklamaları ayırmaya ve filtrelemeye çalışmak için bu faktörleri analiz eder.


Gelişmiş izleme teknikleri:

Google, geçersiz tıklama etkinliğini yönetebilmek için bir dizi benzersiz ve yeni teknik kullanmaktadır. Kullandığımız yazılımlarla ilgili ayrıntıları açıklayamayız, ancak teknolojimizi genişletmek ve geliştirmek için sürekli çalıştığımızı bilmenizi isteriz.


Google Ekibi:

Otomatik tıklama koruma tekniklerimize ek olarak, geçersiz tıklamaları tek tek incelemek için özel araçlar ve teknikler kullanan uzmanlardan oluşan bir ekibimiz bulunmaktadır. Sistemimiz, geçersiz olma potansiyeli bulunan tıklamalar tespit ettiğinde, bu ekibin bir üyesi, etkilenen hesabı inceleyerek geçersiz tıklamaların kaynağına ait önemli verileri seçip ayırır.


Arama ve İçerik Ağlarını Açıklama

Google Ağı, reklamverenlerin, küçük bültenlerden büyük arama motorlarına kadar İnternet üzerindeki kullanıcılara erişmesine olanak sağlar. Arama sonuçları sayfaları, çevrimiçi görüntülenen tüm sayfaların çok küçük bir bölümünü oluşturduğundan Google Ağı, Web'in çok daha büyük bir kesimindeki kullanıcılara düşük maliyetle ulaşılmasını sağlar. Google Ağı, Google ve Ask.com gibi diğer arama sitelerini içeren arama ağı ve Gmail, bültenler ve New York Times ile HowStuffWorks gibi siteleri içeren içerik ağı olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Arama ağında, arama ağı hedefleme, Google arama sonuçları sayfalarında ve diğer arama ağı sitelerde gösterilen anahtar kelime hedefli reklamlar için geçerlidir. Bu sayfalarda gösterilen reklamlar, arama sonuçlarının yanında görüntülenir ve söz konusu arama sorgusuna özgüdür. Reklamverenin anahtar kelimesi kullanıcının arama terimiyle eşleşiyorsa, reklamverenin reklamı görünebilir.

İçerik ağı, potansiyel müşterilere satın alma döngüsünün farklı noktalarında erişebilme avantajına sahiptir. Her potansiyel müşterinin amacı arama yapmak değildir. Aynı şekilde, her ziyaretçi de her an satın almaya hazır değildir. Reklamverenin hedefi, doğru zamanda ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başarmaktır.

Örneğin, bir kullanıcı yalnızca inceleme yazılarını okumak için dijital fotoğraf makinesi araması yapabilir. Ancak bu kullanıcı bir incelemeyi okurken çevrimiçi satıcıların reklamlarını fark edebilir veya reklamları tıklayabilir. Yalnızca arama reklamcılığı kullanıldığında bu müşteri kaçırılabilir.

İçerik ağında, metin ve zengin medya reklam biçimlerinde reklamlar yayınlayabilirsiniz. Resim ve video reklamlar, markalama ve pazarlama çalışmalarında özellikle önemli olabilir. Google bu reklamları yayınlamak için ek ücret almaz. Bu, Google AdWords ile ortak çalışmanın pek çok avantajından yalnızca bir tanesidir.

Başka bir avantaj: Verilerimiz bir Google Ağı sayfasındaki tıklamanın işleme yönelik ticari sonuçlara (çevrimiçi satışlar, kayıt işlemleri, telefon aramaları veya bülten abonelikleri gibi) yol açma olasılığının düşük olduğunu gösteriyorsa, söz konusu sitenin teklifini otomatik olarak düşürebiliriz. Google teknolojisi, ayrıca çaba göstermenize gerek kalmadan, Google ve Google Ağı üzerinde istikrarlı bir değer elde etmenize yardımcı olur.

 


Müşterinizle İletişim Kurma

Müşterilerinizle ilişkilerinizi yönetirken sahip olduğunuz çeşitli seçenekleri inceleyelim. Aşağıda, bugün ele alacağımız konular belirtilmiştir:

Müşterilerinizi Destekleme

İşletmenize Ulaşan Müşteriler

Müşteri Bilgilerini Koruma

 

Hesap Sahipliği

 

Üçüncü Taraf bir Uzmanı İşe Almanın Değeri

Çoğu reklamverenin sizinle çalışmayı seçmesinin nedeni, AdWords'ü öğrenmek ve kendi reklamcılık hesaplarını yönetmek için harcayacakları çok fazla zamana sahip olmamaları olabilir. Bu reklamverenler, bir yandan zamandan tasarruf etmek diğer yandan yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için sunduğunuz hizmete güvenirler. Bir Google Reklam Uzmanı olarak, müşterilerinizin temel reklamcılık gereksinimlerini göz önünde bulundurmalı ve sağladığınız hizmetlerle bu gereksinimleri karşılamaya çalışmalısınız.

Diğer üçüncü taraf uzmanlara kıyasla kendi temel değer teklifinizi anlamalısınız. Değer yaratabileceğiniz alanları anlamanız amacıyla, performans raporları sunma, optimizasyon ve müşteri desteğiyle ilgili göz önünde bulundurulacak noktalar gibi çeşitli konuları ana hatlarıyla açıkladık. Ayrıca, kendi hedeflerinize ve müşterilerinizin hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacak ek eğitim fırsatlarını belirttik.

 


Hizmetler ve İşlemler

Üründen söz ettiğimize göre, şimdi de ürününüzle birlikte sunabileceğiniz raporlama, optimizasyon, hesap ve ilişki yönetimi gibi hizmetlerden bahsedebiliriz.

 

 

Google Etiket: adwords, adwords danışmanı, adwords danışmanlığı, adwords destek, adwords fiyatları, adwords google, adwords hizmeti, adwords kampanya, adwords kayıt, adwords kullanımı, adwords kupon, adwords nedir, adwords reklam verme, adwords tr, adwords türkiye, adwords uzmanı, adwords yönetimi, google a reklam verme, google adsense reklam verme, google adwords 444, google adwords eğitimi, google adwords fiyatları, google adwords iletişim, google adwords kampanya, google adwords kayıt, google adwords kullanımı, google adwords kupon, google adwords nedir, google adwords reklam verme, google adwords sertifika, google adwords sertifikası, google adwords türkiye, google adwords uzmanı, google da reklam, google da reklam verme, google da reklam vermek, google reklam, google reklam ajansı, google reklam ankara, google reklam boyutları, google reklam hizmetleri, google reklam kodu, google reklam önizleme, google reklam önizleme aracı, google reklam para kazanma, google reklam uzmanı, google reklam ücreti, google reklam ver, google reklam verme, google reklam vermek istiyorum, google reklam vermek ne kadar, google resimli reklam, google ye reklam vermek, googlede reklam verme, googleye reklam verme, goole adwords, internet reklam verme, internete reklam verme, internette reklam verme, reklam google, reklam verme, reklamfoni google reklam, reklamfoni google reklam ajansı, youtube reklam verme