MURAT ÖLMEZ | GOOGLE UZMANI - ADWORDS UZMANI - SEO UZMANI, Google SEO Uzmanı, SEO Uzmanı, Google Reklam Vermek, Seo Uzman, Adwords, Adwords Reklam, Google Adwords Reklam, Adwords Reklam Uzmanı, Google Adwords Reklam Uzmanı

SEO

 Seo, Seo Uzmanı, Seo Fiyatı, Seo Uzmanları, Seo Konya, Seo Uzmanı Konya, Seo Yapan Konya, Seo Fiyatlandırma Konya, Seo Yapan Ajans, Seo Ajans, Seo Konyada

MURAT ÖLMEZ / SEO UZMANI - TEL 0532 401 74 10

 

SEO NEDİR

 

SEO Search Engine Optimization, kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir. SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

 

SEO NASIL YAPILIR


SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar. Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir. Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır. Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına doğrudan yansıtılır.

 

SEO NASIL YAPILIR

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır. Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır. Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır. Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

 

SEO'NUN AVANTAJLARI

SEO hizmeti Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

 

SEO İLE GOOGLE'DA ÜST SIRALARDA OLMAK NE İFADE EDER

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

 

ARAMA MOTORLARININ KULLANIM ORANLARI


Google: % 94.8Yandex: % 4.3Bing: % 0.6Yahoo: % 0.2YahooOranı: % 0.2 Yani ezici bir üstünlükle Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru durumundadır. Bu sebeple Murat Ölmez olarak biz de hem 7 yıllık deneyimle Google’ın sıralama algoritmalarına daha hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google odaklı yapılan tüm Kurumsal SEO çalışmaları diğer arama motorlarında da faydasını göstermektedir.

 

SEO’NUN AVANTAJLARI

+ Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır
Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır
Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar
Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf
Daha fazla marka görünürlüğü
Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti

 


SEO UYGULAMA SÜREÇLERİ

Hedeflerin Belirlenmesi
Onsite & Keyword Analizi
Site Uygunluk Analizi
Sektör ve Rakip Analizi
İçerik Geliştirme Stratejileri
Dönüşüm Optimizasyonu
Link Analiz
Sosyal Medya Metrikleri
Data Analizi
Daha Fazla İyileştirmek

 


SEO FİYATLANDIRMA

Rekabet Gücü
Anahtar Kelime
Site İçi SEO Analizi
Sektör ve Rakip Analizi
Blog Bazlı SEO
Sektörel Anlaşma Sınırı
Zararlı Link Analizi
Teknik Destek
Sıralama Takibi
Sözleşme Süresi
Yerel SEO Desteği
UX (User Experience)
Ürün Bazlı SEO
İçerik Desteği

 


SEO ORTAK ÖZELLİKLERİ

%100 Doğal ve Etik Çalışmalar
Spam, Hacklink ve Bad Link içermez
Özgün İçerik Desteği
Aktif Destek
Uzman Ekip Çalışması
Anlık Raporlamalar
Çalışmalarda Kalıcılık Garantisi
Programsız Manuel Çalışmalar
Güncel Seo Teknikleri

 

KURUMSAL SEO HİZMETİ VERDİĞİM FİRMALAR

 

murat olmez com referanslar google uzmani seo konya adwords uzmani en iyi seo en iyi adwords uzmani sosyal medya uzmani konya

 

 

SEO HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Çalışmaların etkisini ne zaman görmeye başlarım?

Çalışmalar türlerine göre farklı indexlenme sürelerin sahiptir. Bu sebeple her çalışma Google gözünde aynı sürede farkındalık oluşturmaz. Ortalama çalışmaların etkisi 2 - 3 haftayı bulur ancak gözle görülür yükselişi 2. ayda sonra yakalamaya başlıyoruz.

 

Hangi SEO çalışma türünü seçmeliyim?

Eğer orta ve üst düzey bir rekabete sahip sektördeyseniz bunun için oldukça yeterli olacak aktif rekabetçi aylık SEO danışmanlığı çalışmasını öneririz. Eğer haber, video, oyun gibi aşırı rekabetçi veya diğer sektörlerden ancak çok sayıda anahtar kelimeye yönelik bir çalışma için maksimum SEO çalışmasını öneririz.

 

Çalışmaların Herhangi Bir Zararı Olur Mu?

Sektörün en çok satan kitapları olan, Uzmanından SEO ve Sorularla SEO yazarının eşliğinde yürütülen tüm çalışmalar Etik Google yönergelerine uygun olarak hazırlanmaktadır. Bizden hizmet almamış yüzlerce kişiye yaşadıkları filtre, gerilemeler konusunda çözüm üreten ekibimiz SEO kriterlerine tam hakim bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.

 

Hangisi daha etkili: SEO mu, Adwords mü?

SEO, vizyon gerektiren ortalama 3 - 4 ayda geri dönüş sağlayan bir pazarlama çalışmasıdır. Organik aramalardaki prestijin daha yüksek olması, ticari geri dönüşlerin de bu ölçüde daha fazla olmasını sağlar. Aynı zamanda adwords ödemesini yaptığınız sürece ilk sayfada yer alırken, SEO ile kalıcı olarak daha az maliyetle ilk sayfada yer alabilirsiniz.


Çalışma süresince garantiniz nelerdir?

Çalışma süresinde hedeflediğimiz tüm anahtar kelimelerde ilerleme garantisi vermekteyiz. Diğer bir garantimiz ise kalıcılık garantisidir. Siteniz için gerçekleştirilen tüm SEO çalışmaları sonlandırırsanız dahi silinmez veya kaldırılmaz yapılan çalışma rapolarlarını 1-2 yıl sonra kontrol etseniz dahi oradaki bağlantıların kalıcı olduğunu görebilirsiniz.

 

Site içi SEO düzenlemelerini biz mi yapıyoruz?

Site İçi Seo düzenlemeleri web sitenizdeki sayfaların Seo'ya uyumlu hale getirme çalışmalarıdır. Site içi Seo çalışmaları %65 etkili iken, site dışı Seo çalışmalarıda %35 etki sağlamaktadır. Bu işlemler sizin tarafınızdan gerçekleştirilmektedir. Biz sitenizde hangi alanların nasıl düzenlemesi gerektiğine dair detaylı analiz raporunu ilk iki haftalık süreçte size iletiyoruz. Eğer bu konuda hiçbir bilginiz yoksa ek hizmet dahilinde bu işlemi biz gerçekleştirebiliriz.

 

Çalışmaları durdurursam sitem geriler mi?

SEO süreklilik gerektiren bir çalışmadır. Yaptığımız işlemler ve raporlamaların etkisinde kesinlikle bir eksilme meydana gelmez. Ancak rakiplerin daha yoğun çalışmaları sonrasında sizi geçerek gerilemenize sebep olunabilir. Bu nedenle SEO çalışmalarını sürekli hale getirmenizi veya rakipleriniz sizi geçtiği zaman yeniden çalışmalara başlamanızı tavsiye ederiz.

 

1. Sayfaya veya ilk sıraya ne kadar sürede gelebiliriz?

SEO Hocası olarak prensip gereği ilk sayfa garantisi vermemekteyiz. Ancak bu yüzlerce kelimede 1. sıra başarımızı gölgelememelidir. Çünkü ticari kaygılarla yaklaşarak ikna etmek için bu garantileri verip türlü bahanelerle çalışmayı sonlandıran firmalar maalesef SEO sektörünün en büyük hatasıdır. Hazırlanan çalışma planı ve yapılan bütün çalışmalarda amacımız her zaman ilk sayfa ve ilk sıradır. Kelimelerin rekabetine ve sektöre göre ilk sayfaya veya ilk sıraya gelme süresi değişmektedir.